דף הבית \ דפי מידע \ אודותיי

אודותיי

אקופונקטורה אינה סתם "רפואה משלימה",
אלא הרפואה העתיקה של העתיד.

ב-1988 התחלתי ללמוד רפואה בבית הספר לרפואה הממלכתי של קישינב, עיר בירת מולדובה, במיסגרתו גם למדתי את האקופונקטורה (דיקור סיני מסורתי) כקורס בחירה.

התחלתי לטפל באקופונקטורה ובאופן מפליא זה עבד בכלל לא רע גם עליי וגם על אחרים להם ניסיתי לעזור. דרך אגב, יום אחד לחצתי אחת הנקודות האלו על ידה של בחורה צעירה ויפה שהכרתי במקרה בזמן שנורא סבלה מכאב ראש. אינני בטוח עד כמה עזרתי לה, אולם כמה שנים מאוחר יותר היא התחתנה איתי. ועכשיו יש לנו שני ילדים - בת ובן שנולד שלוש וחצי שנים אחריה ושניהם יפים ומתוקים. מכל מקום, הסיפור המשעשע הנ"ל לא קשור ישירות באקופונקטורה ולכן תרשו לי לעבור אל הרקע שלי.

עליתי ארצה ב-1990 והמשכתי ללמוד בפקולטה למדעי החיים ולאחר מכן בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת ת"א. ביצעתי עבדת מחקר בנושא טיפול באוטם שריר לב חד במיסגרת החוג לפיסיולוגיה ופרמקולוגיה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת ת"א. את המחקר ביצעתי במכון לחקר לב ע"ש הנרי נויפלד, במרכז רפואי שיבה. התואר דוקטור לפיזיולוגיה ופרמקולוגיה הוענק לי על פי תוצאות העבודה הנ"ל.

את עבודת הפוסט-דוקטורט שהתבססה על הרעיון שלי לטפל במחלת לב וכלי דם באמצעות התרופה הקיימת לטיפול בטרשת נפוצה ביצעתי ב-2003 במכון ויצמן למדע. על פי תוצאות העבודה הוגשה בקשה לפטנט אמריקני זמני ולאחר מכן גם לפטנט בינלאומי עם שמי בין הממציאים.

במשך תקופה של 8 שנים עבדתי במעבדות קליניות ובבנק דם של 3 בתי חולים וגם ניהלתי מעבדה פיזיולוגית של מרכז משטרתי לרפואה תקופתית (מלר"ת) בבית ספר לקציני משטרה (בסכ"ם). בנוסף, במסגרת עבודתי בחברות ביו-טכנולוגיות ופרמקולוגיות הייתי מעורב בפיתוח תרופות נגד מגוון מחלות כמו טרשת נפוצה, מחלת פרקינסון, מחלת אלצהיימר, ספחת (פסוריאזיס) וכו'.

לבסוף הגעתי למסקנה שעם כל הכבוד לרפואה המערבית שנשענת כולה על טכנולוגיות מתקדמות, תרופות חדשות, ושיטות טיפול חדשות, גישתה אל המטופלים והמחלות הופכת יותר ויותר לגישה מכאנית. לעתים קרובות הרפואה המערבית מטפלת יותר בסימפטומים של מחלות יותר מאשר בסיבות האמיתיות למחלות. אבל אם נחשוב לרגע, הרי סימפטומים של מחלה זאת תגובת הגוף שלנו שמיועדת לנטרל את הסיבה האמיתית של אותה המחלה. זאת אומרת, גופנו הרבה יותר נבון מאיתנו – הוא תמיד שואף לרפא את עצמו. הסינים העתיקים כבר לפני יותר מ-5000 שנים השתמשו באקופונקטורה בכדי לסייע בגיוס האנרגיות והכוחות של הגוף וע"י כך לעזור לו לרפא את סיבת המחלה ולא את הסימפטומים שלה.

לאחר הרבה שנות עבודה בתחומים שונים הקשורים לרפואה המערבית החלטתי להקדיש את כל זמני לטיפול במחלות באמצעות שיטות דיקור. סיימתי לימודים נוספים ב שיטות דיקור בתוכנית המוכרת ע"י חברת רופאים לאקופונקטורה בהסתדרות הרפואית לישראל (MSAIMA) ואגודה בינלאומית לרפואה אוריקולארית (IAAM). 

היום, לאחר השתלמויות בארץ ובחו"ל והדרכת סטודנטים במרכז לשירותי רפואה משולבת (שיר"מ) שבמרכז רפואי אסף הרופא אני מטפל בשיטות דיקור שונות במרפאת כאב של מרכז רפואי קפלן ובמרפאה שלי.

עם ד"ר ריצ'רד טה-פו טן, אחד המומחים ברפואה סינית המוכרים והמוערכים באולם

Created by ATOM Marcom